Łańcuchy do samochodów osobowych

Opony zimowe wyposażone są w bieżnik, który odprowadza wodę i wgryza się w śnieg. Niekiedy ogumienie nawet najwyższej klasy, okazuje się być niewystarczające. Rozwiązaniem są łańcuchy śniegowe na koła samochodów osobowych, które znacznie poprawiają ich trakcję w trudnych warunkach.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup łańcuchów śniegowych?

Główną cechą charakterystyczną łańcuchów śniegowych na koła do samochodów osobowych jest poprawa przyczepności, a przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa na zaśnieżonej, a nawet i oblodzonej nawierzchni drogi. Dzięki temu gadżetowi, kierowca może bardziej pewnie panować nad pojazdem, nawet podczas bardzo trudnych warunków atmosferycznych.

W naszym asortymencie dostępne są zabezpieczenia na koła aut dostawczych, osobówek, a także modeli aut typu SUV czy BUS. Posiadamy łańcuchy śniegowe klasyczne ze stali utwardzanej, a także z samonapinaczem. W przypadku tych drugich, są one nieco bardziej zaawansowane technologicznie, bowiem nie trzeba się martwić o cykliczne ich napinanie na powierzchni opony. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które w ciągu zimy muszą co najmniej kilka razy korzystać z takiego zabezpieczenia przed śniegiem i lodem na drogach.

 

Kiedy stosowanie łańcuchów śniegowych jest obligatoryjne?

Wedle obowiązujących przepisów prawa, w Polsce takie zabezpieczenie opon samochodów osobowych należy zastosowań, jeśli pojawia się znak C-18, czyli nakaz używania łańcuchów przeciwpoślizgowych. Znak ten najczęściej spotkać można na górskich drogach. Zupełnie inaczej przepisy wyglądają w Austrii, Francji czy Norwegii. Tam zabezpieczenie przeciwpoślizgowe musi być na wyposażeniu auta przez cały rok.

Jest 20 produktów.

Pokazano 1-12 z 20 pozycji

Aktywne filtry