Dlaczego warto zainwestować w box dachowy?

list Kategoria: Blog-Luxbox Dodano:

Podróż samochodem należy do najprzyjemniejszych, ale czasami problemem jest brak przestrzeni w bagażniku. W przypadku mniejszych samochodów osobowych odwieczny dylemat polega na tym co zabrać na wakacje i wyjazdy weekendowe, a co zostawić w domu. Rozwiązaniem może być bagażnik dachowy, zwłaszcza że dziś do wyboru jest wiele nowoczesnych modeli tego typu akcesoriów.

Bagażnik dachowy – zadbaj o dodatkową przestrzeń

Tradycyjne bagażniki w autach osobowych i sportowych mogą okazać się niewystarczające dla podróży z dużą ilością toreb. Wieloosobowe rodziny mogą mieć problem, aby zabrać wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy na wyjazdy wakacyjne. Jedną z opcji jak go rozwiązać, jest instalowanie bagażnika dachowego. Zazwyczaj kojarzą się nam z miejscem na rowery, ale coraz częściej wykorzystywane są do przewozu bagaży.

Producenci bagażników dachowych przewidują dziś nawet kilka rodzajów tego typu dodatków, dzięki czemu każdy właściciel pojazdu znajdzie model najbardziej odpowiadający jego zapotrzebowaniu. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się na przykład boxy dachowe, które odróżniają się od innych tym, że są zamkniętą przestrzenią.

Zalety boxów dachowych

Box dachowy zapewnia dodatkową powierzchnię do przewozu artykułów, które mogłyby być problematyczne do schowania w tradycyjnym bagażniku czy we wnętrzu pojazdu. Przydają się szczególnie jesienią i zimą, gdyż można w nich umieścić brudne obuwie dzieci czy kombinezony, aby siedzenia i dywaniki uchronić przed śniegiem i błotem.

Są idealne dla rzeczy, które mogłyby się zawieruszyć i przeszkadzać z tyłu pojazdu na przykład na śpiwory, karimaty, ubrania, sprzęty, narzędzia czy zabawki. Ponieważ są zamykane oraz nie widać co do nich wkładamy, wszystkie przedmioty są bezpieczne. Opływowe kształty oraz twardy materiał sprawiają, że nie groźne są również pryskające kamienie czy padający grad, a ponieważ są wodoszczelnie, nic nie przemoknie podczas jazdy. Trzeba jedynie sprawdzić nośność dachu samochodu i wybrać najlepszą opcję montażu boxu i można cieszyć się dodatkową powierzchnią do przechowywania artykułów.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień