Jak odpowiednio dobrać bagażnik?

list Kategoria: Blog-Luxbox Dodano:

Bagażnik w aucie wydaje się, że ma duży bagażnik zawsze do czasu, aż nie przyjdzie się doń spakować np. na tygodniowy wyjazd z rodziną czy grupą znajomych, gdy nagle okazuje się, że nie ma sposobu by na zabranie rowerów, namiotu i sprzętu piknikowego. W tym momencie nadchodzi pora na zakup bagażnika zewnętrznego do samochodu. Jaki bagażnik wybrać?

Rodzaje bagażników samochodowych

Istnieje kilka typów Bagażnik w aucie wydaje się, że ma duży bagażnik zawsze do czasu, aż nie przyjdzie się doń spakować np. na tygodniowy wyjazd z rodziną czy grupą znajomych, gdy nagle okazuje się, że nie ma sposobu by na zabranie rowerów, namiotu i sprzętu piknikowego. W tym momencie nadchodzi pora na zakup bagażnika zewnętrznego do samochodu. Jaki bagażnik wybrać?: klasyczne tzw. bazowe, bagażniki rowerowe oraz boxy dachowe. O tym, który rodzaj bagażnik dachowy trzeba wcześniej sprawdzić markę i model auta, rok jego produkcji, a także typ nadwozia. Tzw. bagażniki bazowe montowane są do krawędzi dachu i składają się z belek stalowych lub aluminiowych i stanowi podstawę innych akcesoriów.

Dobrze jest podczas dokonywania wyboru rodzaju bagażnika spróbować odpowiedzieć sobie ile i co tak naprawdę potrzebne jest zamontować na aucie, gdyż obciążenie belek ma dość duże znaczenie, jeśli chodzi o określenie maksymalnego ciężaru przewożonego ładunku. Dość dużo modeli bagażników na reling pasuje jedynie do konkretnego modelu samochodu, co związane jest ze zróżnicowaniem profili relingów i ich sposobu mocowania. Patrzymy zawsze na wymiar, wagę, montaż i solidność wykonania.

Zatem chcąc kupić dobry i niezwodny bagażnik, przede wszystkim patrzymy na dach auta. To on da wbrew pozorom sporo istotnych technicznych odpowiedzi na temat tego, jaki typ bagażnika wybrać. Dachy mogą być z relingami (zintegrowanymi lub tradycyjnymi), z fixpointami – specjalnymi gniazdami do mocowania łap, a także dachy płaskie, w którym łapy mocowane są do jego krawędzi.

Kiedy sprawdzi się w aucie bagażnik typu box?

Bagażnik typu box, czyli inaczej kufer samochodowy zwykle ma podawaną pojemność w litrach podobnie jak dopuszczalną masę bagażu, która może być przewożona. Istotne jest, by dobrać go pod „długość” auta, tak aby nie wystawał on poza obrys samochodu. Całkowita długość boksu nie powinna być większa od długości dachu, dlatego warto zakupić bagażnik o 5-10 cm krótszy.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień